10 tipů na nejlepší značky granulí pro psy

Každý chceme pro svého pejska jen to nejlepší, a to nejlepší začíná u kvalitních granulí. Možná se ale ptát, jak vybrat v nepřeberném množství značek psích granulí opravdu tu nejlepší značku? My vám zaručeně poradíme - v tomto článku vám totiž představíme 10 tipů na nejlepší značky granulí pro psy.

znacky-granuli

Jak vybrat granule

Při výběru granulí musíte zvážit několik faktorů, a to:

  • Věk psa: Při výběru granulí záleží na tom, jestli máte doma štěně, dospělého psa nebo psího seniora.
  • Aktivitu psa: Zvažte, jak aktivního máte psa. Velmi aktivní psi potřebují granule více výživné než takoví gaučoví psi.
  • Nutriční hodnotu: Zamyslete se nad tím, jestli váš pejsek potřebuje granule dietní nebo s větším obsahem bílkovin.
  • Případné alergie či intolerance: Má váš pes na nějakou složku granulí alergii? Pořiďte mu hypoalergenní granule. Stejně tak existují granule pro citlivé zažívání.
  • Obsah granulí: Kvalitní granule by měly obsahovat protein, sacharidy, tuky a vitamíny a minerály. Jak správně číst ve složení granulí se dozvíte ZDE.
  • Velikost balení: Kupujte přiměřené množství granulí, protože po otevření klesá jejich čerstvost.
  • Cenu: Ceny kvalitních granulí nejsou z pravidla nízké, avšak rozhodně neplatí tvrzení, že čím dražší granule, tím kvalitnější.

TIP: 5 nejlepších granulí pro štěňata

TIP: Pro podrobný návod, jak vybrat nejlepší granule si přečtěte náš článek.

TIP: Jak by měla vypadat správná skladba stravy pro psa k přečtení TADY.

 

Nejlepší značky granulí pro psy

Nejlepší značka granulí pro vašeho psa je taková, která mu nejlépe sedne, bude mu chutnat a nebude mu způsobovat žádné potíže. My pro vás máme 10 tipů na super prémiové granule pro štěňata, dospělé psy i psí seniory. Doporučujeme vám vybírat z těchto značek:

1) Marp

Marp je česká značka granulí, která se zaměřuje na holistickou recepturu z kvalitních surovin pocházejících od menších lokálních dodavatelů. Tato značka granulí je vhodná pro všechny typy plemen a věkové kategorie psů. Od značky Marp můžete vašemu pejskovi pořídit granule, konzervy, paštiky či oleje.

TIP: Blahodárné účinky konopného oleje pro psy k přečtení ZDE.

marp

2) Taste of the Wild

Taste of the Wild je americkou značkou granulí, která je oblíbená po celém světě. Taste of the Wild se každoročně umisťuje v žebříčku Top Dry Dog Food mezi nejlepšími značkami krmiv. Granule obsahují vysoký podíl masa, vlákniny, ovoce, zeleniny a probiotik a jsou vhodné pro všechny věkové kategorie pejsků. Granulky mají menší velikost, tudíž jsou vhodné i pro malé psy nebo pro psy kteří mají problém s polykáním větších granulí. Tato značka určitě patří na seznam nejlepších granulí pro psy!

TIP: Co dělat, když pes zvrací nestrávené jídlo.

taste-of-the-wild (1)

3) Primordial – nejlepší značka granulí bez obilovin

Špičkou na světovém trhu je zaručeně značka granulí Primordial. Jedná se o značku z Itálie, která se specializuje na granule bez obilovin, za to s vysokým podílem masa a bílkovin, které zaručují vysokou stravitelnost. Granule značky Primordial jsou vhodné všechny štěňata a dospělé psy, avšak nedoporučujeme je pro bílé či černé psy.

TIP: Víte, proč váš bílý pejsek rezne? Přečtěte si náš článek.

primordial (1)

4) Doxneo

Značka Doxneo pochází od stejného výrobce jako značka Marp. Jedná se o velmi kvalitní granule, které firma vyrábí ve třech řadách, které jsou bez umělých barviv a bez obilovin. Granule jsou plný kvalitních surovin jako je maso, zelenina, vitamíny a minerály. Jsou vhodné pro všechny věkové kategorie pejsků a pro všechna plemena. Nejsou však vhodné pro černé a bílé psy.

doxneo

5) Magnusson – nejlepší švédská značka granulí pro psy

Magnusson je švédská značka kvalitních granulí, které jsou zpracovávány v horkovzdušných linkách, což zaručuje zachování přirozených vlastností surovin. Granule obsahují dva druhy masa, bylinky a hodně ovoce a zeleniny. Jsou vhodné pro štěňata a dospělé psy s výjimkou černých a bílých pejsků. Jedinou nevýhodou granulí značky Magnusson je jejich krátká trvanlivost, která je 8 až 10 měsíců.

TIP: Přečtěte si článek o středních plemenech psů.

magnusson

6) Essential Foods

Značka krmiv Essential Foods se zaměřuje na výrobu granulí, které jsou bez obilovin, za to jsou s vysokým obsahem masa. Granule jsou vhodné pro všechny věkové kategorie a plemena psů i pro pejsky se speciálnímu potřebami nebo alergií na obiloviny.

TIP: Jak poznat potravinovou alergii u psa

Essential Foods

7) Bohemia Pet Food

Bohemia Pet Food je českou značkou na výrobu krmiv, která vyrábí jak granule, tak konzervy pro psy se speciálními potřebami, co se stravy týče. Firma používá pouze prémiové suroviny a moderní technologie zpracování, tak aby výsledné produkty byly pro psy zdravotně nezávadné. Granule jsou vhodné pro všechny věkové kategorie a všechny plemena psů i pro ty nejvybíravější psí mlsouny.

TIP: 10 tipů na nejlepší konzervy pro psy

Bohemia Pet Food

8) Canagan – nejlepší značka granulí pro alergiky

Značka Canagan se zaměřuje na vysoce hypoalergenní granule, které jsou skvělou volbou především pro psy, kteří mají problém s citlivým žaludkem nebo různé alergie. Krmiva Canagan obsahují vysoký podíl masa, které pochází pouze z volných chovů a tyto granule jsou vhodné pro všechna plemena a všechna životní stádia psa. 

TIP: Nejčastější alergie u psa. Přečtěte si, jak se projevují.

Canagan

9) Bubeck

Značka granulí Bubeck pochází z Německa a zaměřuje se na krmivo bez použití geneticky modifikovaných surovinumělých barviv a konzervantů. Granule Bubeck jsou vhodné pro citlivé žaludky nebo alergie našich mazlíčků, jelikož jsou bez obilovin. Krmiva této značky jsou vhodná pro všechny plemena a věkové kategorie psů. Granule obsahují čerstvé maso, ryby a ovoce. Značka Bubeck se specializuje i na výrobu psích pamlsků.

TIP: 15 potravin, které psi nesmí jíst

Bubeck

10) N&D

Granule N&D pocházejí z Itálie a pyšní se nízkým glykemickým indexem, vysokým obsahem proteinu z prémiového masa a vyváženým poměrem minerálů a vitamínů. Těchto granulí je několik řad, avšak všechny jsou speciálně navržené pro správnou výživu psa.

TIP: Jak poznat rozdíly v kvalitě granulí

N&D

Často kladené otázky:

Jaká je nejdůležitější složka, na kterou bych se měl/a zaměřit při výběru granulí pro psy?

Nejdůležitější složkou jsou kvalitní bílkoviny, které by měly tvořit základ stravy psa.

Existují granule speciálně navržené pro konkrétní plemena psů?

Ano, některé značky nabízejí granule speciálně vyrobené pro potřeby konkrétních plemen s ohledem na jejich velikost, aktivitu a zdravotní potřeby.

Jaký je rozdíl mezi granulemi pro štěňata a granulemi pro dospělé psy?

Granule pro štěňata jsou obvykle bohatší na živiny podporující růst a vývoj, zatímco granule pro dospělé psy jsou navrženy tak, aby pokryly potřeby udržení optimální kondice.

Co znamená termín "bez obilovin" u granulí pro psy?

Granule bez obilovin znamenají, že neobsahují obiloviny jako pšenici, kukuřici nebo sóju. Jsou vhodné pro psy s alergiemi nebo s citlivým trávením.

 Zdroje:

JOHANSEN, Kristina. How to Choose the Best Commercial Dog Food for Your Dog. Dogwise Publishing, 2017.

GIRGINOV, D. Mini-review Evaluation and use of dog foods. Trakia Journal of Sciences, 2007, 5.3-4: 51-55.

GUTH, Sy. How Dogs Digest Different Foods. 2009.