Prázdninový DOX-BOX by BROWNIE právě v prodeji! POPRVÉ klasická edice i s hračkou a s příspěvkem 30 Kč na Psí štěstí z každého prodaného BOXu!

10 tipů na nejlepší kapsičky pro kočky

Víte, co je pro vašeho kočičího společníka to nejlepší? Kromě kvalitních granulí, jsou to potom kapsičky pro kočky. A v tomto článku si řekneme, co to kapsičky pro kočky jsou, k čemu jsou dobré, jak takovou kapsičku vybrat, a na závěr vám dáme tipy na nejlepší kapsičky pro kočky.

 nejlepsi-kapsicky-pro-kocky

Kapsičky pro kočky: Co byste měli vědět

Kapsičky pro kočky jsou nejen chutným doplňkem klasické stravy, ale také poskytují kočkám důležité živiny, které podporují jejich celkové zdraví. Zahrnují vyvážený mix bílkovin, tuků a sacharidů, který pomáhá udržovat optimální váhu a podporuje zdravý metabolismus. Také obsahují vodu, což je důležité kvůli tomu, že většina koček málo pije.

TIP: Jak vybrat nejlepší granule pro kočku

Jak vybrat nejlepší kapsičky pro kočku

S výběrem té nejlepší kapsičky pro vaši kočku vám pomůže několik základních kritérií:

  • Věk kočky: Druh kapsiček se vybírá podle stáří vaší kočky, zda máte doma kotě, kočku dospělou nebo seniorní.
  • Složení kapsičky: Nejdůležitějším faktorem při výběru je složení. Kapsička by měla obsahovat maso, bílkoviny, sacharidy, tuky, vlákninu, minerály, vitamíny a další potřebné látky.
  • Druh masa: Nezbytnou součástí musí být vysoký podíl masa a na kapsičce by měl být jasně uvedený i druh. Obsah masa u kvalitní kapsičky je 70 % a více. Nejvhodnějšími druhy jsou drůbeží, králičí, rybí a hovězí.
  • Alergie: I kočka může být alergická. Proto je důležité si hlídat složení, abychom kočce nezpůsobili potíže. Kočky mohou být alergické na lepek, ryby, obiloviny, sóju, mléčné výrobky, kukuřici, některé druhy masa či umělé konzervanty.
  • Značka: Dbejte na výběr kvalitní značky, nikoliv na kapsičky ze supermarketů. Mezi kvalitní značky patří například Butcher's, Meowing Heads nebo Almo Nature.
  • Cena: Kapsičky se oproti konzervám mohou značně prodražit, ale pokud vaší kočce chutnají, není co řešit. Kvalitní kapsičky se pohybují v cenách nad 20 Kč za jednu porci.

TIP: 15 potravin, které kočka nesmí jíst

Kapsičky nebo konzervy?

Granule můžete střídat například i s konzervami pro kočky. Co je ale lepší? Kapsičky nebo konzervy?

Kapsičky a konzervy se zas tolik neliší ve složení, jako v gramáži a ceně. Konzervy bývají objemnější a levnější než kapsičky. Kapsičky zas mají větší kousky masa a mohou kočce více chutnat a vonět. Kapsička bývá pouze na jednu porci, kdežto konzerva vydrží déle. TIP: Kvalitní konzervy můžete vybírat u nás na e-shopu.

TIP: 10 nejlepších granulí pro kočky

Nejlepší kapsičky pro kočky

Jak tedy vybrat nejlepší kapsičku pro kočku? Odpověď není jednoznačná, kapsička musí kočce vyhovovat a chutnat. Můžete však vyzkoušet kapsičky z našich následujících tipů na nejlepší kapsičky pro kočky. Tyto kapsičky máme vyzkoušené a najdete je u nás na Super-Granule.cz

TIP: Přečtěte si, jak správně krmit kotě.

1) Nejprodávanější u nás: Stew Kuře a tuňák (Churu Cat CIAO)

Volbou, kterou nešlápnete vedle je zaručeně kapsička Stew s příchutí kuřete a tuňáka od značky Churu. V kapsičce jsou jemné natrhané kousky masa v lahodném pyré, které jsou ideální pro všechny věkové kategorie koček. To znamená pro dospělé kočky, seniorní kočky i koťata. Tyto kapsičky jsou vyrobené z 100% čistého kuřecího prsa s přídavkem tuňáka.

Churu Cat Ciao je japonská značka, která se specializuje na pamlsky a doplňkové krmivo pro kočky včetně kapsiček. Kapsičky se vyznačují obsahem kvalitních surovin, masa, vitamínů, minerálů a dalších živin. Kapsičky této značky můžete najít ve třech různých provedeních, a to ve formě vývaru, ragú nebo pyré. Kapsičky mají nízký obsah kalorií, vysoký obsah vody a neobsahují konzervanty, obiloviny a umělá barviva.

Stew-Kure-tunak

2) Nejlepší kapsička s vývarem: Broth Kuře a losos (Churu Cat CIAO)

Dalším oblíbencem mezi kočkami je kapsička Broth Kuře a losos, která v sobě ukrývá jemné kousky masa v lahodném vývaru. Po natrhaném kuřecím masu s lososem se mohou kočky jenom utlouct. Kapsička dále obsahuje kuřecí vývar, vitamín E, sušenou tapioku a vysoký obsah vody.

Broth-kure-losos

3) Nejlepší tuňáková kapsička: Bisque Tuňák (Churu Cat CIAO )

Pokud chcete vaši kočku potěšit lahodným pyré z tuňáku, pak stoprocentně sáhněte po kapsičce Bisque s tuňákem.

Kapsička obsahuje pečlivě vybrané suroviny a je vhodná pro koťata, dospělé i seniorní kočky. Kočkám chutná a neobsahuje žádné obiloviny, konzervanty ani umělá barviva. Avšak tahle kapsička se hodí spíše jako pamlsek než hlavní jídlo. Kapsička sice obsahuje vodu, ale můžete ji ještě vodou dodatečně zředit pro dostatečný pitný režim kočky.

Bisque-Tunak

4) Nejlepší kapsička s mořskými plody: Broth Kuře a hřebenatka (Churu Cat CIAO)

Pro mlsné kočičí jazýčky je tady kapsička s kuřecím vývarem a hřebenatkou. Obsahuje natrhané kuřecí maso v lahodném kuřecím vývaru s hřebenatkou. Kočkám chutná obzvlášť kvůli jejich lákavému aroma a neodolatelné chuti. Kapsička slouží jako pamlsek pro kočky a je třeba ji uchovávat v chladu.

TIP: 10 tipů na nejlepší konzervy pro kočky

5)  Kočičí bestseller: Broth Kuře a tuňák (Churu Cat CIAO)

Kapsička, která kočkám náramně chutná je kapsička od značky Churu s kuřecím vývarem a tuňákem. Kočkám se jen sbíhají sliny po jemných kouskách kuřecího a tuňákového masa ve vývaru. Kapsička je bez obilovin a umělých barviv, proto je vhodná i pro citlivé žaludky koček. 

Broth-kure-tunak

6)  Nejlepší krůtí kapsička: Top Cat Turkey (MEOWING HEADS)

Nejlepší kapsička s krůtím, kuřecím a hovězím masem je Top Cat Turkey od značky Meowing heads. Kapsička obsahuje měkké kousky masa v masovém vývaru, což vyhovuje jak koťatům, tak dospělým kočkám. Kapsička je zcela bez chemie a je vhodná pro citlivé zažívání. Jedinou nevýhodou může být vyšší cena produktu.

Meowing heads je britská značka kočičích kapsiček, které jsou bez umělých přísad a konzervantů. Kapsičky jsou snadno stravitelné, obsahují vysoký podíl masa a vody, ovoce, zeleniny, vitamínů a minerálů. Jsou skvělou volbou pro kočky alergické nebo se špatným trávením. 

meowing-heads-kocky

7) Nejlepší pyré: Stew Kuře a losos (Churu Cat CIAO)

Kapsičku s nejlepším pyré najdete v regálech Churu pod názvem Stew. Ta nejlepší kapsička, po které si kočičky jen smlsnou, je kuřecí s lososem. Kapsička obsahuje natrhané kuřecí maso s lososem v lahodném pyré z hřebenatek. Je vyrobená ze 100% čistého kuřecího prsa s přídavkem lososa a obsahuje dostatek vody pro zdraví kočky.

Stew Kure a losos

8) Nejlepší kapsičky pro citlivé zažívání: Surf & Turf (MEOWING HEADS)

Pokud má vaše kočička či kocour citlivé zažívání, pak sáhněte po kapsičce Surf & Turf. Kapsička je šťavnatá a obsahuje měkké kousky masa v rybím vývaru. Je vhodná pro kočky všech věkových kategorií, hlavně pro ty s citlivým žaludkem, protože neobsahuje žádné chemické látky. Jedinou nevýhodou může být balení produktu, které nemusí jít vždy vyprázdnit celé.

Surf & Turf

9) Nejlepší kapsička s obsahem Taurinu: Cat Delicious Dinner kuře + játra (Butcher's)

Nejlepší kapsička pro kočky s obsahem Taurinu pro zdraví srdce je zaručeně kuřecí kapsa Cat Delicious Dinner od značky Butcher's. Kapsička se vyznačuje obsahem kuřecího masa, jater, minerálů a vitamínů. 

Butcher's je britská značka, která se zaměřuje na výrobu krmiv pro kočky včetně lahodných kapsiček pro kočky. Kapsičky značky Butcher's obsahují vysoký podíl masa, a to buď hovězího, kuřecího, rybího nebo jehněčího. Kapsičky jsou vhodné pro všechny věkové kategorie koček, jsou snadno stravitelné a jsou obohacené Taurinem pro zdraví srdce.

Cat Delicious Dinner-kure-jatra

10) Nejlepší rybí kapsička: Cat Delicious Dinner pstruh + treska (Butcher's)

Pokud se vaše kočka může utlouct po rybách, pak je kapsička Cat Delicious Dinner pstruh + treska to pravé pro vašeho mazlíčka. Kapsa má vysoký podíl čerstvého rybího masa, vitamínů, minerálů a Taurinu. Kapsa je vhodná jako potrava pro všechny věkové kategorie koček. 

 Cat Delicious Dinner-pstruh-treska

Často kladené otázky:

Můžu podávat kapsičky společně s granulemi?

Ano, kombinace suchého krmiva ve formě granulí a kapsiček poskytuje vyváženou stravu.

Jsou bezobilné kapsičky vhodné pro každou kočku?

Bezobilné kapsičky jsou vhodné pro kočky s alergiemi nebo citlivým trávením, ale konzultujte s veterinářem.

Jak rozpoznat, že má kočka alergii na potravinovou složku kapsičky?

Sledujte reakce, jako je svědění, začervenání nebo problémy s trávením.

Na co si dát pozor ve složení kapsiček?

Kapsička by neměla obsahovat velké množství rostlinných složek, jelikož je kočka masožravec a potřebuje vysoký podíl masa ve složení kapsičky.

Zdroje:

THOMPSON, Angele. Ingredients: where pet food starts. Topics in companion animal medicine, 2008, 23.3: 127-132.

LUIPPOLD, Adriel; GUSTIN, Mae Sexauer. Mercury concentrations in wet and dry cat and dog food. Animal Feed Science and Technology, 2016, 222: 190-193.

BESNIER, M. Varloud D.; SAINT, A. Guyonvarch In Vivo NSA; FRANCE, Nolff. Evaluation of wet cat food through cecectomized rooster digestibility assays: fish versus rabbit meat.