Prázdninový DOX-BOX by BROWNIE právě v prodeji! POPRVÉ klasická edice i s hračkou a s příspěvkem 30 Kč na Psí štěstí z každého prodaného BOXu!

10 tipů na nejlepší hračky pro psy

Máte doma hravého psího mazlíčka? Chcete, aby si měl s čím hrát, když je doma sám nebo s vámi? Máme pro vás tip na nejlepší psí hračky. Hraček pro psy je nepřeberné množství, a je třeba vědět, jak svému miláčkovi vybrat tu nejlepší hračku. Níže najdete tipy na 10 nejlepších psích hraček.

hracky-pro-psy

Proč pořídit psovi hračky

Každý pes je hravé zvíře. Pomocí hraček se váš psí společník socializuje a učí se správně komunikovat. Hračky psa jednoznačně zabaví, i když bude sám doma. Hračka je pro psa společníkem, zábavou nebo kořistí. A pokud pejskovi pár zábavných psích hraček nepořídíme, pravděpodobně to odnesou naše boty nebo nábytek. TIP: Má váš pes zálibu ve vašich pantoflích? Pořiďte mu hračku ve tvaru boty!

Hračky u psů stimulují jejich přirozené chování, touhu lovit, hrát si a zlepšovat své motorické vlastnosti.

Jak vybrat psovi vhodnou hračku

Každému psovi budou vyhovovat jiné hračky. Při výběru je potřeba zvážit, jak velkého psa máte doma, jak starého a jaké je to plemeno. Velké hračky budou vhodnější pro velké psy, menší hračky pro psi malých plamen. Také je důležité zvážit, jakou zábavu má hračka psovi přinést, a zda si s ní vystačí sám nebo je to hračka pro hraní i s páníčkem. 

Různé hračky jsou také vhodné pro psy různých věkových kategorií. Jinou hračku pořídíte štěňátku než psovi staršímu. Také je třeba zvážit, jakou silou si váš pes hraje. Některá plemena mají jako formu hraní kousání, pro ty jsou vhodné odolnější hračky, aby vám vydržely delší dobu a neběhali jste neustále do obchodu pro nové. TIP: Na odolné hračky se specializuje značka Kong, najdete u nás na e-shopu.

Další aspekty, které je třeba při výběru ideální hračky pro psa zvážit je materiál, velikost a značka a cena hračky. U nás na e-shopu najdete širokou škálu hraček pro psy, z kterých vybírat.

Typy hraček pro psa

Hraček pro psy existuje celá řada a pro výběr té nejlepší je nezbytné zvážit, jaký účel má hračka mít. Vybírat můžete z těchto typů hraček pro psy: 

  • Plyšové hračky: Jak už název napovídá tyto hračky jsou vyrobené z plyše a vypadají jako plyšáci. Uvnitř často mívají i pískátko, které se pejsků při hře líbí.
  • Pískací hračkyPískátko zpravidla obsahují i pískací hračky. Ty jsou většinou vyrobené z gumy v různých tvarech a barvách a při zkousnutí hračka píská. Avšak pozor, psi s pískacími hračkami mohou být i značně otravní.
  • Žvýkací hračkyPro psy, kteří rádi pořád něco žvýkají, jsou vhodné žvýkací hračky. Tyto hračky jsou vyrobené z odolnějších materiálů, avšak je třeba vybrat takovou hračku, kterou pes nemůže spolknout.
  • Dentální hračkyNa kousání a žvýkání jsou určené také dentální hračky, s tím, že tyto hračky mají výstupky, aby čistili psovi mezizubní prostory. Psi je mají rádi, protože jim masírují dásně. 
  • Interaktivní hračkyTyto hračky jsou ideální pro rozvoj psí inteligence. Jsou to různé hlavolamy, do kterých můžete vložit pamlsky a pes se je snaží objevit.
  • Čmuchací koberečkyDalším typem interaktivních hraček jsou čmuchací koberečky. Do nich schováte pamlsky a pes za pomoci svého čuchu pamlsky hledá ve skrytých vrstvách koberečku.
  • Aportovací hračky: Pro aktivní a lovecké psy jsou ideální hračky aportovací. Většinou jsou ve formě frisbee, disků nebo míčků. 
  • Hračky do vody: Pro hraní ve vodě se vyrábějí i speciální hračky určené do vody, které plavou a namočením se nezničí.
  • Odolné hračkyPro velká a střední plemena s velkou silou je nejlepší pořídit hračky, které jsou vyrobené z odolných materiálů 
  • Přetahovací hračkyPřetahovadla jsou u psů velmi populární. Většinou mají formu uzlů a přetahovat se mohou, jak s páníčkem, tak s jiným psem.

10 tipů na nejlepší hračky pro psy

Hraček pro psy existuje celá řada a není jednoduché se v nich vyznat. Proto pro vás máme 10 tipů na nejlepší hračky pro psy.

1) Nejprodávanější u nás: Odolné tenisové míčky (Kong)

Míčky značky Kong jsou vhodné pro psy, kteří milují aktivní hry jako aportování. Míčky jsou z odolného materiálu, pískají a plavou ve vodě. Balení obsahuje tři kusy míčků, které vašeho psa zaručeně zabaví a budete je mít do zásoby, když se jeden z nich náhodou někam zakutálí.

micky-kong

2) Best-seller plyšových hraček: Ovečka Loppy s pískátky (ZippyPaws)

Plyšová ovečka je ve tvaru kroužku, aby pro psy byla snadno uchopitelná zuby i tlapkami. Ovečka obsahuje šest pískátek, které psy zabaví při hře. S hračkou se pes zabaví sám, avšak je důležité, abyste při hře na psa dohlíželi, aby nedošlo k poškození hračky. Pokud je hračka poškozená je třeba ji vyměnit. 

ovecka-loppy

3) Nejlepší hračka na aport: Gumová kost (Kong)

Nejlepší a nejodolnější hračkou na aportování je gumová kost od značky Kong, která se specializuje na výrobu pevných a odolných hraček, které vám a vašemu psovi vydrží dlouho. Kost se dá využít, jak na aport, tak se dá naplnit pamlsky nebo pastou. Hračka se při dopadu odráží a při žvýkání masíruje psí dásně a čistí chrup.

Hračka se také dá využít při výcviku zejména při odnaučování žvýkání nábytku nebo bot.

kost-kong

4) Nejlepší odolná hračka: Gumový granát (Kong)

Gumový granát od značky Kong je ideální hračkou pro psy větších plemen pro svůj odolný materiál. Hračka je vyrobená z ultra elastického, čistě přírodního kaučuku, který je velmi pružný a zároveň velmi odolný a pevný i pro největší ničitele hraček. Hračka snese žvýkání a okusování, dá se také naplnit pamlsky, tudíž psy zaručeně zabaví.

S hračkou si pes může hrát sám nebo ji můžete použít k výcviku. 

gumovy-granat

5) Nejlepší přetahovací hračka: Přetahovadlo Forest Ropee (Happy Pet)

Pokud sháníte hračku na přetahování pro vašeho psa, pak je přetahovadlo Forest Roppe od značky Happy Pet to pravé. Hračka je plyšová a obsahuje kroucená lana, která jsou ideální na přetahování a žvýkání. Jako bonus má hračka zabudované pískátko, takže zabaví každého psa jakékoliv věkové kategorie.

pretahovadlo-forest

6) Best-seller žvýkacích hraček pro štěňata: Latexová kost s pískátkem (AFP)

Máte doma štěňátko a zvažujte výběr ideální hračky? Pak vám doporučujeme latexovou kost s pískátkem od značky AFP. Hračka je vyrobená z příjemného a měkkého materiálu, aby si ji štěně mohlo okusovat. Kost je menší velikosti a díky škále textur, barev a zvuků vaše štěňátko zaručeně zabaví při každodenní rutině. 

kost-stenata

7) Nejlepší čmuchací kobereček: Čmuchací želva (AFP)

Pro interaktivní zábavu ve formě čuchacího koberečku pro vás máme kobereček ve tvaru želvy. Čmuchací kobereček je od značky AFP má spoustu prostorů pro schovávání psích pamlsků a pro nekonečnou zábavu vašeho psa. Psí kobereček podporuje psí smysly a instinkty. Můžete ho používat i například, když váš pes rychle hltá jídlo. 

cmuchaci-koberecek

8) Nejlepší dentální hračka: Dentální tyč (AFP)

Pro zdravý a čistý chrup vašeho mazlíčka doporučujeme dentální hračku ve tvaru tyče od značky AFP. Žvýkací hračka má speciální rýhy a výstupy pro čištění mezizubních prostorů psa. Ergonomický tvar tyče pejska láká hračku uchopit a kousat. Používání dentálních hraček snižuje riziko zánětu dásní, zubního kamene a dalších častých problémů se zuby.

dentalni-tyc

9) Nejprodávanější interaktivní hračka: Plyšový mýval v gumovém kmeni (AFP)

Zaručenou zábavu přinese vašemu psovi interaktivní hračka Mýval od značky AFP. Gumový kmen, který je z netoxického materiálu, schováte pamlsky a plyšák mývala je před psem brání. Tato interaktivní hra vašeho psa zabaví, dokud neuloví všechny pamlsky. Hračka zároveň stimuluje psí myšlení.

myval

10) Nejlepší pískací hračka: Snooziez Slon (ZippyPaws)

Nejlepší pískací hračkou je plyšový slon Snooziez, a to zejména protože obsahuje ultrazvukové pískátko. Pískání hračky tak slyší pouze pes a páníček má od leckdy otravného zvuku pískadla klid. Hračka je ideální volbou pro psí hraní, když se hlasité zvuky opravdu nehodí nebo vás otravují.

slon

Často kladené otázky

Proč jsou hračky pro psy důležité?

Hračky jsou pro psy, protože poskytují fyzickou aktivitu, mentální stimulaci a zábavu pro vašeho psa. Pomáhají udržovat psa zaneprázdněného, snižují stres a mohou také podporovat zdraví zubů a čelistí.

Jak vybrat správnou hračku pro psa?

Při výběru hračky zohledňujte velikost psa, jeho temperament a preferovaný způsob hraní. Například  energický pes může preferovat aportovací hračky, zatímco pes, který rád žvýká, by mohl preferovat odolné hračky na žvýkání a kosti. 

Jak často bych měl/a měnit hračky svého psa?

Ideálně byste měli pravidelně obměňovat hračky, aby se váš pes nenudil. Kontrolujte stav hraček a vyměňujte je, pokud jsou poškozené nebo roztrhané, aby nedošlo k úrazu.

Proč mají psi rádi pískací hračky?

Narozdíl od jiných hraček, pískací hračky reagují, a to se psům líbí a zabaví je to.

Zdroje

TOYS, CONSEQUENCES OF BUYING DOG. THE OWNER AND THE TOYS: CONSEQUENCES OF BUYING DOG TOYS.

BOONHOH, Worakan, et al. Preference of dogs towards feeding toys made of natural rubber, and their potential to improve canine behaviour: a study based on owners' observations. Applied Animal Behaviour Science, 2023, 106142.

SOMMERVILLE, Rebecca; O’CONNOR, Emily A.; ASHER, Lucy. Why do dogs play? Function and welfare implications of play in the domestic dog. Applied animal behaviour science, 2017, 197: 1-8.