Rozvoz po Praze ZDARMA po celý květen.

5 tipů na nejlepší granule pro alergické psy

Jistě víte, že i psi mohou být alergičtí a nejčastější alergií u psů je právě ta potravinová. Jak ji řešit? Jednoznačnou odpovědí jsou hypoalergenní granule pro psy a my vám v tomto článku představíme 5 tipů na nejlepší granule pro alergické psy.

nejlepsi-granule-pro-alergicke-psy

Jak poznat potravinovou alergii u psa

Ptáte se, jak poznáte potravinovou alergii u psa? Alergie na granule se pozná především podle těchto příznaků:

 • Svědění a škrábání,
 • začervenání kůže,
 • zánět uší,
 • zažívací problémy,
 • zvracení,
 • průjem,
 • nadměrné lízání tlap,
 • ztráta srsti,
 • ztráta hmotnosti.

Většinou se však jedná o alergii na nějakou složku granulí. Pro další podrobnosti o potravinové alergii u psů si přečtěte náš článek.

TIP: Naučte se správně číst ve složení granulí.

Jak vybrat granule pro alergického psa

Ze všeho nejdříve musíte identifikovat, co alergii vašemu mazlíčkovi způsobuje. Nejčastější potravinové alergie jsou na:

 • Luštěniny,
 • obiloviny,
 • sóju,
 • brambory,
 • mléčné výrobky,
 • vajíčka,
 • ryby,
 • drůbež,
 • hovězí maso,
 • kuřecí maso.

Pokud tedy identifikujete alergen působící potíže, pak psovi vybírejte takové granule, které neobsahují konkrétní složku. Alergen můžete odhalit buďto vylučovací metodou nebo testem na alergie u veterináře.

Nejlepším řešením pro alergické pejsky jsou však hypoalergenní granuleTy jsou vyráběné většinou bez obilovin a dalších kritických složek, které by psům mohly způsobovat potíže. Hypoalergenní krmiva jsou vhodná pro všechny alergické psy i pro ty s citlivým trávením.

TIP: Přečtěte si článek o nejčastějších alergiích u psa.

Nejlepší granule pro alergické psy

I hypoalergenních granulí existuje celá řada a může být náročné z nich vybrat ty nejlepší granule pro vašeho mazlíčka. Abychom vám to ulehčili, tak jsme pro vás vybrali 5 tipů na nejlepší granule pro alergické psy.

TIP: 6 tipů, jak vybrat nejlepší granule pro psy

1) Nejprodávanější hypoalergenní granule u nás: Jehněčí granule bez obilovin (Marp Holistic)

Jehněčí granule od značky Marp mají skvělou jedno-proteinovou recepturu, která je vhodná i pro psy s potravinovými alergiemi. Obsahují jehněčí maso, jehněčí tuk a pivovarské kvasnice pro podporu trávení. Psům velmi chutnají a jsou dobře stravitelné. Granule jsou vhodné pro všechny psí plemena i věkové kategorie.

Marp-Holistic-Lamb

2) Best-seller: High Prairie (Taste of the Wild)

Dalším skvělým tipem na granule pro alergické psy jsou High Prairie od značky Taste of the wild. Tyto granule pro alergické psy neobsahují obiloviny a kuřecí maso, naopak obsahují bizoní, srnčí, jehněčí a hovězí maso. Jsou vhodné pro dospělé psy všech plemen i pro pejsky s citlivým zažíváním.

_high-praire

TIP: Může pes jíst šunku? Zjistěte, proč to není bezpečné

3) Nejlepší granule bez sóji, laktózy a kuřecího glutenu: jehněčí granule bez obilovin (Doxneo)

Kompletní hypoalergenní krmivo zaručují granule s jehnětem od značky Doxneo. Granule neobsahují obiloviny, sóju, laktózu ani kuřecí maso či gluten, za to obsahují jehněčí maso a brusinky pro zdraví močové soustavy. Granule jsou vhodné pro všechny věkové kategorie i plemena.

_doxneo

4) Nejlepší granule bez kuřecího masa: Pacific Stream (Taste of the Wild)

Dalšími vhodnými granulemi pro alergické psy jsou granule Pacific Stream od značky Taste of the wild. Tyto granule neobsahují obiloviny a kuřecí maso. Za to obsahují losos, mořské ryby, ovoce a zeleninu. Granule jsou dále bohaté na omega-3 mastné kyseliny a probiotika, proto jsou skvělou volbou i pro pejsky s problémovou kůží a srstí.

_Pacific-Stream 

5) Nejlepší granule pro alergiky s kachním masem: Natural Farmland (Marp)

Kachní maso můžete svému psovi dopřát ve formě hypoalergenních granulí Natural Farmland od české značky Marp. Granule jsou vhodné pro střední a velká plemena všech věkových kategorií. Obsahují kachní maso jako zdroj bílkovin, omega 3 a 6 mastné kyseliny, zinek a lněné semínko pro zdravou a lesklou srst psa. Receptura granulí neobsahuje žádná umělá barviva ani přidanou sůl.

marp-farmland

Často kladené otázky:

Co jsou to hypoalergenní granule pro psy?

Hypoalergenní granule pro psy jsou speciálně navrženy tak, aby minimalizovaly riziko alergických reakcí u psů. Tyto granule jsou vyrobeny s ohledem na alergie a citlivost na potraviny.

Proč bych měl(a) zvolit hypoalergenní granule pro svého psa?

Hypoalergenní granule jsou vhodné pro psy s potravinovými alergiemi nebo citlivostí na určité složky. Tyto granule obsahují pečlivě vybrané ingredience, které minimalizují riziko alergických reakcí a podporují celkové zdraví psa.

Jak poznám, že můj pes potřebuje hypoalergenní stravu?

Pokud si všimnete příznaků, jako jsou svědění, zčervenání kůže, průjem nebo zvracení, může to být známka potravinové alergie. Pokud má váš pes tyto problémy, konzultujte s veterinářem, který vám může doporučit přechod na hypoalergenní granule.

Jaké jsou hlavní ingredience v hypoalergenních granulích pro psy?

Hlavní ingredience se mohou lišit v závislosti na značce, ale obvykle obsahují jednoduché a snadno stravitelné bílkoviny, jako jsou ryba, kachna, jehněčí nebo brambory. Často jsou vynechány obiloviny a další potenciálně alergenní složky.

Kde mohu zakoupit hypoalergenní granule pro psy?

Hypoalergenní granule jsou dostupné ve specializovaných obchodech se zvířecími potřebami a na e-shopech. Vždy vybírejte renomované značky a konzultujte s veterinářem ohledně nejlepší volby pro vašeho psa.

Zdroje:

ROUDEBUSH, PHILIP; GROSS, KATHY L.; LOWRY, STEPHEN R. Protein characteristics of commercial canine and feline hypoallergenic diets. Veterinary Dermatology, 1994, 5.2: 69-74.

CARLOTTI, Didier N.; REMY, Isabelle; PROST, Christine. Food allergy in dogs and cats. A review and report of 43 cases. Veterinary Dermatology, 1990, 1.2: 55-62.

BEYNEN, Anton C. Hypoallergenic petfoods. Creature Companion. Dec, 2014, 54-55.

BEYNEN, Anton C. Hypoallergenic dog foods: supply and demand overwhelm need. All About Feed, 2015, 23.9: 34.

WILLS, J.; HARVEY, R. Diagnosis and management of food allergy and intolerance in dogs and cats. Australian veterinary journal, 1994, 71.10: 322-326.