GRANULE a KONZERVY míchat nebo nemíchat?

Rádi bychom vám ozřejmili jednu zapeklitou otázku a tou je, zda je opravdu nevhodné přimíchávat ke granulím konzervy. Trendy v krmení se samozřejmě dost mění a s tím i odpověď na tuto otázku, jestli granule a konzervy míchat dohromady. Dříve toto bylo jasné stanovisko nikdy. Nicméně přístup ke stravě mazlíčků se opravdu mění a to zejména z toho důvodu, že se také o zažívání pejsků dozvídáme více a více věcí.

Na začátek bychom znovu velmi rádi ozřejmili, že opravdu nejvíc důležité je sledovat složení, tedy KVALITU a nikoli vybírat krmivo jen podle značky, byť je na českém trhu zastoupená už dlouhou dobu, tak to přece musí být kvalitní. Ono ve finále když půjdete do hloubky, tak zjistíte, že právě před 20 lety takové značky třeba patřily mezi TOP, nicméně najednou začaly vyrábět krmiva z odpadu a kvalita je již tak dávno zapomenuta. Často však slýcháme: "ale dřív se to kupovalo, tak to kupujeme dál."

Kvalitní strava má je vyvážená, přesto je tu otázka - máme tedy mazlíčkovi zpestřit granule tím, že přidáme konzervu? Ano, možné to. Ne, není to nutné. Každý si musí své rozhodnutí udělat sám a říct si, co mu nejvíce vyhovuje. Pes má velmi dobře vyvinutý čich a při jídle toto platí opravdu velmi. Jen si zkuste dát na misku chutné granule a vedle konzervu. Je jasné, co vyhraje! Konzerva voní, granule bohužel tolik ne. Takže přidáním rozhodně podpoříte chuť k jídlu, zejména u mazlíčků, kteří jsou vybíravější. První jasnou věcí je, že tím zlepšíme chutnost krmiva pro pejska, což není sem tam od věci :)vzor obrázku email - širší_2

  • Konzervy také obsahují hodně vody a to nám pomůže mazlíčka hydratovat v období veder nebo při zvýšené námaze.
  • Jsou ale perfektní pro pejsky s onemocněním ledvin, protože díky stabilnímu přísunu tekutin ledviny opravdu šetří.
  • Další kategorií mazlíčků jsou obézní pejsci. Zvýšený obsah vody pomůže více zasytit a proto je to značný pomocník pro redukci váhy.

Nejpádnějším argumentem proti míchání byla různá doba trávení granulí a konzerv. To ale nedává smysl, protože i jednotlivé komponenty granulí se tráví různě dlouho. Jediný případ, kdy si musíme dávat pozor, jsou pejsci s citlivým žaludkem. Neváhejte proto a vyberte pro svého miláčka nějakou chutnou konzervu, ať mu pomůžete přežít třeba teplé dny - naši nabídku najdete zde

A teď něco proti tomu, jestli přimíchávat či nikoli. Proč nepřimíchavat? V mnohých rodinách si totiž zaděláte ještě na větší problém než se může zdát. Lidé občas vůbec netuší, jak správně krmivo podávat a tím, že konzervy voní, si mazlíčka mohou natolik rozmazlit, že bude odmítat samotné granule a vám tak toto přilepšení pěkně poleze do peněženky. Přitom stačí jen jedna rada. Přimíchávat, ale velmi nepravidelně. A opravdu na přilepšenou. Nikoli proto, že už právě ty samotné granule v podstatě ani neochutná. Pak už jen jedna rada - začnete od podlahy a nejdříve sami sebe naučte, jak odstranit chyby v krmení.

A kdy raději nepřimíchávat vůbec? Když tedy jste již ve fázi, kdy suché granule mazlíček nechce. Také ne tehdy, pokud má mazlíček opravdu citlivé zažívání. To byste mu to zažívání mohli nepříjemně pocuchat. A také nemíchejte kvalitní granule s nekvalitní konzervou. Pokud to není produkt plný masa a vyrobený z kvalitních surovin, raději mu nechte pouze ty granule. Ani v konzervami, které např. někde dostanete nebo vyhrajete moc neexperimentujte. V tomto případě zodpovědnost vám přinese růže.