3 důvody, proč pes nechce žrát a kdy navštívit zvěrolékaře

Častý problém u pejsků bývá, že nemají chuť k jídlu, a nechtějí žrát. Abychom konkrétnímu důvodu přišli na kloub, je důležité probádat, jaké návyky na krmení váš pes má, a případně odstranit chyby při krmení mazlíčka. Odmítání potravy může být způsobeno špatnými stravovacími návyky nebo i zdravotními problémy.

chyby-pri-krmeni

3 důvody, proč pes nechce žrát 

Existují 3 nejčastější důvody, proč vás pes nechce žrát.

1) Granule nasypané v misce

Nejčastější chybou bývá, že pes má po celý den granule nasypané ve své misce. Potlačujeme tak jeho pradávné lovecké pudy, které mu jsou přirozené. A všeobecně to není pro jeho návyky a režim správné. 

Pojďme se na to podívat podrobněji. Zlaté pravidlo při krmení pejsků je odebírání misky.

Proč psovi odebírat misku

  • Pejsek se naučí režim, kdy se má najíst. 
  • Začne mít pravidelnou stolici.
  • Jeho zažívání se ustálí a nebude tolik žebrat.

Mít v misce neustále nasypáno není správné ani z pohledu kvality granulí. Granule ztrácí své vlastnosti, čerstvost i chutnost a v některých situacích se dokonce mohou i zkazit. Odebírání misky není nic, co by pejskovi ubližovalo. Naopak je to pro pejska velice prospěšné a dává mu to režim, který potřebuje. 

2) Krmení psa lidským jídlem

Další chybou může být krmení psa lidským jídlem. Žádné upravené lidské jídlo není pro vašeho mazlíčka vhodné, ba právě naopak. Nevědomě mu podáváním naší stravy můžete způsobit vážné zažívací problémy. Lidské jídlo obsahuje mnoho koření, mouky, tuků a soli, což může pro psy představovat nevhodnou až obtížně stravitelnou potravu. Ani některé druhy ovoce a zeleniny nejsou pro psy vhodné.

3) Pes dostává pamlsky celý den

Chybou může být také snaha dohánět nechutenství vůči granulkám pamlsky a překrmováním psa. Pokud je pes krmen pamlsky po celý den, nemusí pociťovat hlad a jeho bříško může být neustále plné. 

Mohlo by vás zajímat: 7 tipů, jak zklidnit štěně i psa ve stresu

Není důvodem nic výše zmíněné? Navštivte zvěrolékaře.

Je možné, že všechny tyto zásady dodržujete, a váš pejsek stejně nechce žrát. Pokud pejsek trpí nepřirozeným pocitem plnosti, může to být způsobeno zdravotními problémy, a je třeba navštívit veterináře. 

Pokud budete mít jakékoli dotazy, neváhejte se na nás kdykoli obrátit - emailem, messengerem FCB @supergranule, direct message přes IG @supergranule, kontaktním formulářem nebo i telefonicky na naši prodejnu ve Kbelích.