6 spolehlivých kroků jak na blechy!

Naše domovy jsou pro blechy úžasným hostitelem jak přežít zimu. Asi se shodneme na tom, že letošní zima nebyla úplně mrazivá a tudíž víme, že to je pro pejsky a kočičky období, kdy si své bleší (ne)kamarády mohou přinést domů ani nevíme jak.

Kdy byste tedy měli zpozornit? Rozhodně prvním příznakem je časté drbání, nevrlost a podrážděnost.super-granule Banner (1)

Blechy pak během pár chvil dokážou zamořit celý byt nebo dům. Blecha kouše hostitele, nasává mu krev a potom si drze naklade vajíčka, která pak díky pohybu jsou rozeseta po celém domě. Najdete je v posteli, na gauči, v pelíškách, v kobercích, ve spárách na podlaze, použijí závěsy, prostě všude tam, kde se mohou v teplíčku vylíhnout a pak si najít nového hostitele.

Věděli jste, že bez potravy vydrží až rok? 

Blecha je neuvěřitelně oprásklý jedinec, ale s dokonalou proměnou. Během 3-6 týdnů (podle teplíčka) se z larvy stane dospělák. Živí se pro nás neviditelnými částečky prachu, mikroby a potom se zakuklí. Pokud má příznivé podmínky, tedy na blízku je vhodný hostitel, díky pohybu se kukla začne okamžitě probouzet a najdou si vás. Pokud nemá příznivé podmínky, její kukla hybernuje a může přečkat v klidu až několik měsíců. To, co vidíme na našich mazlíčkách může být cca 5 % celé bleší populace. To je pro mě hrozná představa.

6 spolehlivých kroků jak ně!

vykoupejte mazlíčka antiparazitním šampónem. Co určitě ale nikdy nedělejte jsou kombinace antiparazitik. Nenasazujte pejskovi obojek proti blechám a zároveň, abyste jakoby zvýšili účinek, mu nekapejte pipetky za krk! To mu můžete zdravotně pořádně zavařit!! Nezapomínejte, že téměř všechny tyto přípravky jsou postavené na chemické bázi. 

• pořiďte mazlíčkovi antiparazitní ochranu

• vyperte všechny pelíšky alespoň na 60 °C nebo použijte spreje či pudry na prostředí

vyčistěte nebo nechte vyčistit sedačku nebo koberec

• vyperte ložní prádlo (také min. na 60 °C), a to zejména tehdy, pokud s vámi mazlíček spí v posteli, nebo pokud do postele alespoň smí

• pořádně vyluxujte a vytřete dezinfekcí

Tímto to ale nekončí! Jakmile vysajete, vyměňte sáček ve vysavači a ten zablešený vyneste do popelnice. Všude utřete pořádně prach a toto opakujte celý týden, každý den. A abyste měli i skvělý pocit, že pro přírodu a zdraví mazlíčků děláte maximum, v textu najdete odkazy a prokliky na přírodní antiparazitika, která opravdu fungují.

Přejeme, aby se vám a vašim domácnostem tento nepříjemný parazit vyhnul obloukem a pokud s ním bojujete, ať ho vyhostíte co nejdříve.