15 % sleva na všechny pamlsky s kuponem PAMLSKY15

4 kroky, jak přejít na nové granule

Přechod na jiné psí granule by měl být postupný, abychom minimalizovali možné zdravotní problémy u psa. Pokud přejdete na nové granule příliš rychle, váš mazlíček může mít průjem a zvracet. Na nové granule přecházejte především jen tehdy, pokud pejskovi nevyhovují (má špatnou stolici, nebo jí svá hovínka atd.)Abyste zbytečně nezatížili zažívání svého mazlíčka, připravili jsme pro vás 4 jednoduché kroky, jak přejít na nové granule.

Jak změnit granule - jak přejít na nové granule

Metoda postupného přimíchávání

Zažívání každého pejska je velmi citlivé, může se ustálit klidně až po 3 měsících. Proto se při změně granulí doporučuje metoda postupného přimíchávání. Tento postup je doporučován veterináři i zkušenými poradci. Nemusíte se bát, žádná složitá věc to není. Tento postup zvládne opravdu každý chovatel psa.

Pes nepotřebuje častou změnu krmiva. Pouze my lidé máme pocit, že bychom mu ji měli vystřídat, aby byla pestřejší. Opak je však pravdou. U každé změny myslete na to, že to musí být pozvolné. Rychlá změna by pejskovi mohla způsobit zažívací problémy, přechod může trvat až 10 dní, než si bříško zvykne na novou recepturu.

Proto je potřeba nové granule do původních postupně přimíchávat. Docílíte tak menší zátěže na pejskovo zažívání. Snadněji se mu bude trávit než při plné změně, a lépe si tak zvykne na nové krmivo. Čím je pejsek starší, tím je vhodnější granule přimíchávat pomaleji, tedy více dní a s menšími poměry. Jejich trávení už je mnohem pomalejší než u mladých psů.

4 jednoduché kroky, jak bezpečně přejít na nové krmivo

Postup je velmi jednoduchý, dělí se na 4 kroky.

1) Začátek: 1-3. den – ze stávajícího krmiva odebereme asi ¼ a domícháme ho novým. Takže ¾ bude stávajícího krmiva a ¼ bude nových granulí.

2) Druhá fáze: 4. až 6. den – tento poměr máme asi 50 % : 50 %. Tedy polovina stávajícího krmiva a polovina nového krmiva.

3) Třetí fáze: 7. až 9. den – už převažuje krmivo nové, tedy v poměru ¾ dávky je nové krmivo a ¼ stávajícího.

4) Čtvrtá fáze: Od 10. dne –  krmíme již novým krmivem.

Na co si dát pozor

Je důležité po dobu této změny sledovat, jak mazlíček na změnu reaguje, a také hlídat jeho stolici. Pokud by byl problém, například s nestandardní konzistencí, nebojte se dané poměry granulí nechávat delší dobu, klidně i týden. Případně se poraďte s veterinářem.

Po změně krmiva byste si měli všimnout i lepší kvality srsti. Ve výjimečných případech se ale může stát, že se kvalita srsti nebo kůže zhorší, objeví se lupy, případně vyrážka. V takovém případě nové krmivo pejskovi určitě nevyhovuje, a s největší pravděpodobností má nějakou intoleranci nebo dokonce alergii na některou ze složek krmiva. Doporučujeme pak toto krmivo pejskovi nedávat.