Rozvoz po Praze ZDARMA po celý květen.

Jak funguje obojek proti blechám

Máte podezření, že váš mazlíček má blechy nebo se jich obáváte? Tito malí parazité mohou vašemu miláčkovi způsobit svědění a mnoho dalších nepříjemností. Ale nezoufejte, existuje účinné řešení – obojek proti blechám pro psy i kočky. V tomto článku se budeme věnovat otázce, jak obojek proti blechám funguje a proč by ho měl váš mazlíček nosit.

obojek-proti-blecham_1

Jak funguje obojek proti blechám?

Obojek proti blechám je navržený speciálně tak, aby ničil blechy a bránil infekci. Obsahuje chemickou látku, která se uvolňuje do srsti vašeho mazlíčka a ničí blechy. Tento proces je nazýván jako „kontaktní zabíjení". Když blecha přijde do kontaktu s chemickou látkou z obojku, látky v něm obsažené začnou působit a blechu usmrtí. Jedná se o velmi účinnou metodu, která může zabít až 95 % blech zabydlených v srsti vašeho mazlíčka.

V obojku proti blechám jsou obsaženy také látky zabíjející larvy blech, čímž zabraňují jejich dalšímu šíření. Tento proces se zase nazývá „regulační zabíjení". Některé obojky chrání i před klíšťaty.

TIP: Nejlepší přípravky proti blechám pro kočky

Proč byste měli používat obojek proti blechám?

Je jasné, že obojek proti blechám představuje účinný prostředek proti blechám. Ale proč by měl váš mazlíček obojek proti blechám používat? Zde je několik důvodů:

  • Ochrana vašeho mazlíčka před blechami a klíšťaty – obojek proti blechám chrání vaše chlupaté kamarády před nepříjemnými a nebezpečnými parazity, jako jsou blechy a klíšťata. Tito parazité mohou způsobit vážné zdravotní problémy, jako jsou kožní infekce, alergie, anémie, Lymeova nemoc a další.
  • Prevence šíření blech v domácnosti – blechy jsou velmi nebezpečné, protože se mohou rychle šířit v domácnosti. Jakmile se blecha nachází v srsti psa nebo kočky, může se snadno přemístit do vaší domácnosti a postihnout další zvířata a dokonce i lidi. 
  • Snadné a pohodlné použití – obojek proti blechám je velmi snadné a pohodlné používat. Stačí ho nasadit vašemu mazlíčkovi a nechat ho tam až do doby, kdy bude potřeba vyměnit. Obojek proti blechám nevyžaduje žádnou zvláštní údržbu a může být kombinován i s jinými prostředky jako jsou krémy nebo spreje pro ještě větší ochranu.
  • Účinnost proti různým druhům blech – obojky proti blechám jsou účinné proti různým druhům blech. Můžete si být jisti, že obojek proti blechám ochrání vašeho mazlíčka před infekcí, ať už na něj skočí jakákoliv blecha.

obojek-pro-psy

Jak správně používat obojek proti blechám?

Aby byl obojek proti blechám co nejúčinnější, je důležité jej používat správně. Zde uvádíme několik tipů, jak na to:

  • Vyberte si správnou velikost obojku.
  • Přečtěte si pokyny výrobce a postupujte podle nich.
  • Ujistěte se, že je obojek proti blechám správně připevněn a nesklouzává.
  • Pokud se zdá, že obojek již nefunguje, je potřeba ho nejspíš vyměnit. 
  • Pokud si všimnete jakýchkoli vedlejších účinků nebo reakcí u svého mazlíčka, okamžitě kontaktujte veterináře.

obojek-proti-blecham (2)

Jak dlouho funguje obojek proti blechám?

Obojek měňte podle doporučení výrobce. Většina obojků proti blechám vydrží až několik měsíců. Nicméně, pokud si všimnete, že obojek proti blechám ztrácí svou účinnost, je nezbytné jej vyměnit.

Některé obojky proti blechám jsou určeny pouze pro dospělá zvířata a nikoliv pro štěňata či koťata. Poraďte se raději se svým veterinářem, než obojek použijete.

Obojek proti blechám je vynikající způsob, jak chránit vašeho mazlíčka před blechami a klíšťaty. Musíte si ale uvědomit, že každé zvíře je jedinečné a může na obojek proti blechám reagovat jinak. Sledujte proto vašeho mazlíčka a pokud si všimnete jakýchkoli vedlejších účinků nebo reakcí, okamžitě kontaktujte veterináře.

ZDE si přečtěte o dalších způsobech, jak zbavit svého psa nebo kočku blech.