Rozvoz po Praze ZDARMA po celý květen.

MOHU NĚJAK OVLIVNIT DÉLKU ŽIVOTA SVÉHO MAZLÍČKA?

Toto je opravdu nejčastější otázka, kterou od vás dostáváme. Ptáte se nás, v podstatě i trochu vtipem, co můžete udělat pro svého mazlíčka, aby tu s vámi byl co nejdéle? Můžeme my sami udělat něco, abychom prodloužili pejskovi život? My si myslíme, že ano.

I když některé věci nejsou bezprostředně vidět, v dlouhodobém horizontu, na životu pejska, se mohou velmi radikálně odrazit.

Untitled design - 20

Jak teda a co je ten hlavní stavební kámen na dlouhověkost? Je to kvalita stravování, prostě životní styl. Na tom, co váš mazlíček bude dostávat do svého těla máte 100% odpovědnost vy a nikdo jiný.

Kvalitní stravou se totiž výrazně snižuje riziko zdravotních obtíží – jak jsem psala výše, bezprostředně nic nevidíme – často říkáte, on sežere všechno a nic mu to nedělá – ale dlouhodobě mohou nastat vážně až fatální zdravotní obtíže. Sáhněme si do svědomí, kdy jste svému pejskovi za jeho psí oči dali kousek masa od stolu z voňavého kuřátka, nebo kousek buřtu při opékání, grilování, nebo čerstvě koupenou šunčičku, nebo dokonce plátkový sýr, ale i hroznové víno, nebo ohryzek z jablíčka, ořechy a mohla bych tady psát celou řadu dalších nevhodných až toxických potravin pro vašeho pejska. Ale také podáváme granule, o kterých ani netušíme, co všechno mohou obsahovat, protože z obalu buď neumíme číst, anebo to tam je uvedeno velmi šalamounsky.

Untitled design - 2021-06-08T151020.761

V našem „stravovacím seriálu“ budeme otevírat témata, která jsou tabu, řekneme si jak to vlastně se zažíváním vašeho pejska je doopravdy. Nebudeme si brát servítky a všechno řekneme na rovinu.

V příštím článku se zaměříme na historii, jak to vlastně psi měli od pradávna a kam jsme je dostali tím, že jsme si je přivlastnili, domestikovali.