MAJÍ DOPLŇKY STRAVY SMYSL A VLIV NA ZDRAVÍ PEJSKA?

Mají smysl doplňky stravy? Rádi vám řekneme, jak to s nimi vlastně je. Doplňky stravy nebo také vitamíny či podpůrné látky je vhodné do stravy našim mazlíčkům přidávat, ale ne každému mazlíčkovi a ne za každou cenu.

Pro které pejsky je to tedy vhodné?

Určitě pro ty, u kterých se vyskytly zdravotní problémy nebo nějaké atypické stavy. Může se jednat o horší kvalitu srsti, potíže s pohybovým, kloubním aparátem, stres, ale i potíže s celkovým zažíváním, imunitou. Tyto doplňky dáváme pejskům proto, abychom jim pomohli, ulevili od bolesti a podpořili jejich zdraví. Zdravým pejskům, kteří jsou na kvalitních granulích není potřeba vitamíny podávat. I granule nejvyšší kvality totiž svým složením dokážou předcházet určitým nemocem. Možná jste už o vědě, které se říká holistika, také slyšeli. Pokud chcete podpořit zdraví svého pejska, zajistěte mu v první řadě kvalitní krmivo a jeho správné dávkování. Nejkvalitnější krmiva navíc mnoho vitamínů a podpůrných složek obsahují a při jejich správném výběru tak pejskovi zajistíte dlouhodobý přísun všeho potřebného. A to už od štěněcího věku, kdy výživa a nastavení zažívacího systému je do 2 let jeho věku nejvíce důležité.Untitled design - 2021-04-26T111247.203

Řekla bych, že hodně z nás přemýšlí nad tím, zda jsou doplňky stravy nutné, jaké vlastně na trhu jsou a k čemu slouží?

Nabídku doplňků bychom rozdělili do základních 3 kategorií, kam se dají zařadit ty nejčastěji používané doplňky:

Pohybový aparát psa:

Zde nalezneme kloubní výživu, která je určená pro psy trpící bolesti kloubů, je vhodná i pro pejsky s omezenou schopností pohybu. Samozřejmě lze využít i jako prevenci zejména pro štěňata velkých a obřích plemen, pro psy velice aktivní, kde klouby dostávají zabrat.

Podpořte správný růst svého štěněte vhodnými kloubními přípravky. Obzvlášť u štěňat velkých a obřích plemen dbejte na dostatečnou kloubní výživu. Tato plemena jsou náchylnější. Při nevhodném výběru granulí od štěněte mohou kosti a klouby nadměrně přerůstat, nebo rychleji než je vhodné a tím do budoucna zadělat na obrovské kloubní problémy. Většinou pak bohužel mohou končit až operativně. Preventivní tří až čtyřměsíční kloubní kůru by měl absolvovat každý velký pes minimálně 1x za dva roky. Podávání kloubních preparátů doporučujeme i pro pejsky sportovně vedené a také potom u seniorů, abychom jejich pohybu odlehčili.Untitled design - 2021-03-24T223032.682

Imunita, zažívání:

Do této kategorie bychom zařadili oleje, vitamíny a minerály. Co se týče olejů jsou to velcí pomocníci. Lososový olej pro zdravou kůži a lesklou srst, snižuje riziko srdečních chorob a má protizánětlivé účinky. Olej z tresčích jater podporuje růst zubů a kostí, pomáhá při problémech s klouby a zrakem. Oleje s CBD jsou považovány za nejvhodnější rostlinné oleje a v lecčem předčí i olej lososový. Ostropestřcový olej má pozitivní účinky na organismus, zklidňuje záněty, posiluje játra a pomáhá tvorbě nových jaterních buněk. Lněný olej podporuje normální činnost srdce, napomáhá při dermatologických obtížích tedy zklidňuje svědivou a podrážděnou pokožku. Váš mazlíček může mít také obtíže s plakem či zubním kamenem. Smrdí mu z tlamičky? Nebo se mu dokonce zubní kámen nadměrně usazuje na jeho dříve bílých zoubkách? Pak doporučujeme velmi účinné přípravky na přírodní bázi od značky Tropiclean.

Na stres:

Do této kategorie řadíme doplňky stravy, které používáme nárazově, při výjimečných situacích (let letadlem, návštěva veterináře, ohňostroje atd.). Alavis calming určen pro psy a kočky, které vykazují nervozitu, stres a úzkost. Olej Klidný pes je vhodný pro psy nerváky, úzkostné stavy, stres, po operacích či pro pejsky seniory trpícími bolestmi.Untitled design - 2021-04-26T111911.112

Pokud se rozhodnete svému pejskovi přilepšit různými vitamíny či doplňky, pamatujte, že jednorázová akce obvykle nic neřeší. Zejména u kloubních preparátů je základem dlouhodobost a to bez ohledu na bezprostřední výsledky. A řekneme vám to klidně narovinu. Jednorázová čtrnáctidenní kůra či naopak náhodné a nepravidelné podávání kloubních doplňků jsou vyhozené peníze a vašemu pejskovi potom mohou naopak uškodit.

Než se rozhodnete svému pejskovi podávat nějaký doplněk stravy, věnujte skutečně dostatek času jeho výběru. Pokud si nebudete jisti zda a jaký přípravek pejskovi vybrat, neváhejte se na nás kdykoli obrátit - emailem, messengerem FCB @supergranule, direct message přes IG @supergranulekontaktním formulářem nebo i telefonicky na naši prodejnu ve Kbelích.

A jestli existuje nějaký zaručený doplněk stravy? Tak to jsme si jistí, že ve formě doplňku určitě ne. Ale to, co pejskovi dokáže násobně zlepšit kvalitu života, je správné stravování a vaše láskyplná péče.