JAK VYBRAT KRMIVO

Pokud chcete pro svého psího přítele to nejlepší krmivo, nejde pouze o kvalitu granulí, kterou vám super-granule.cz přináší, ale i o samotný výběr vhodného krmiva.

Při výběru je důležité zvážit různé aspekty, z nichž nejdůležitější si vám dovolujeme přiblížit.

web_jak_vybrat_krmivo

Nutriční hledisko

Zvažte, zda váš pes potřebuje granule hodně výživné nebo naopak dietní. Vliv na to mají případné sklony pejska obezitě, množství pohybu či míra zátěže. Energeticky nejvydatnější složkou krmiva jsou tuky a především proteiny. Platí proto, že čím dietnější granule potřebujete, tím méně proteinu by měly obsahovat (okolo 20 % a méně). A naopak, pokud potřebujete pro svého psa výživné granule, pak by měly obsahovat vyšší podíl proteinů (okolo 30 % a více).

Alergie, intolerance

Má-li váš pes nějaké alergie nebo intolerance, je potřeba to pečlivě zohlednit při výběru krmiva. Nejčastější jsou alergie na některý druh masa a na obiloviny. V našem sortimentu najdete široký výběr granulí s různými druhy masa, stejně jako velké množství krmiv bez obsahu obilovin či dokonce bez lepku.

Některým pejskům také nevyhovuje příjem velkého množství masa (proteinů), což sice není přímo alergie, ale určitý druh intolerance. Takovému pejskovi pak je potřeba podávat lehčí granule s nižším obsahem proteinů.

Velikost balení

Po otevření balení granulí, stejně jako u každé potraviny, okamžitě začne klesat jejich čerstvost. Základem je správné uchovávání granulí v uzavřených nádobách a zároveň kupování přiměřené velikosti balení. Jednoduše není vhodné mít balení granulí otevřené déle než 3 měsíce.

Cena

Ať se nám to líbí nebo ne, ceny kvalitních krmiv jednoduše nejsou ani nemůžou být nízké a ne každý si může bez rozmyslu dovolit sáhnout po těch nejdražších a nejlepších granulích z naší nabídky. Vězte však, že v našem sortimentu naleznete i granule, které jsou zaměřené na optimalizaci ceny při udržení co nejvyšší kvality. Jsou to např. chovatelská balení značky Nutra Gold nebo základní řada značky Magnusson (Original), ale i další.

Doufáme, že stručné informace v tomto článku vám pomohou při výběru správných granulí. Pokud byste si však nebyli jisti, neváhejte se na nás obrátit telefonicky nebo na emailu info@super-granule.cz, kde vám jsme kdykoli k dispozici.