Přilepšit svému mazlíčkovi ovocem nebo raději ne?

Letní OVOCE - dopřát ho svému mazlíčkovi nebo ne?

V létě jíme ovoce asi nejvíce v celém roce a když TY PSÍ OČI, KTERÉ NA NÁS PŘI TOM KOUKAJÍ.. – no, kdo by jim odolal a nedal svému mazlíčkovi také kousek?

JAHODY - v létě není nic lepšího než čerstvě utržená jahoda a chutná jak lidem, tak psům. Obsahují víiamín C a vlákninu, ale mají spoustu cukru, takže psovi dejte jen pár.

VODNÍ MELOUN - dokonalá letní svačinka, podělte se se svým chlupatým přítelem pro hydratování organizmu, doplnění vitamínu A, B6 a C a také draslík. Stejně jako u jablek, přesvědčte se, že psovi nedáváte žádná semínka ani kůru.

MALINY - mají antioxidanty, vlákninu, mangan a vitamín C a jako bonus mají málo cukru i kalorií. Zvláštní je, že obsahují stopové množství xylitolu, který je pro psy jedovatý, ale podle amerického svazu chovatelů je to bezpečné, pokud psům nedáváte více než hrnek najednou a u malých plemen ještě méně.

BROSKVE -  čerstvé broskve jsou skvělou svačinkou ne jen pro vás, ale i pro Vašeho psa. Je to zdroj vitamínu A a vlákniny. Psovi dávejte pouze plátky, pecka obsahuje kyanid a je to velmi nebezpečné.vzor obrázku email - širší (12)

JABLKA - jsou vhodná v přiměřeném množství, dokonce i se slupkou. Obsahují vlákninu, která podpoří trávení, vitamíny A a C a antioxidanty. Ale co NIKDY - nedávejte mu stopku, semínka ani ohryzek!

BORŮVKY - jsou možná malé, ale mají hromadu zdravotních výhod jak pro vás, tak pro psa. Borůvky jsou považovány za tzv. superpotravinu, mají spoustu antioxidantů, vlákniny a fytochemikálií. Dají se skvěle využít jako pamlsky při tréninku.

HRUŠKY - Vaši budou loudit, že si taky chtějí kousnout do toho dobrého šťavnatého ovoce. Zdroj mědi, vitamínů C a K a vlákniny, dokonce snižují riziko mrtvice. Jako vždy se ujistěte, že je hruška bez jadřince a semínek.vzor obrázku email - širší (11)

BANÁNY - banány jsou jsou vhodným pamlskem, nicméně ho nesmí být mnoho. Proč jsou dobré? Obsahují velké množství vlákniny a draslíku, ale také vitamínů A a C. Pokud byste to však ale přehnali, mohlo bz pejska bolet bříško, protože by mohl z nich mít zácpu. A co NIKDY - nedávejte mu slupku!

HROZNOVÉ VÍNO - pro Vašeho mazlíčka je toto ovoce naprosto nevhodné až nebezpečné. Hrozny i hrozinky. Hroznové víno nebo hrozinky mají u zvířat prokázanou souvislost s četnými případy selhání orgánů, zejména ledvin. Mezi symptomy poruchy ledvin u psů patří zvracení, průjem, ztráta chuti k jídlu, deprese nebo úbytek váhy. Jsou pejsci, kteří je strávili dobře, nicméně příště už tomu tak být nemusí!

Buďte tedy svědomití a až na pár výjimek můžete pejskovi dávat ochutnat "cokoli" vás napadne.. Rozhodně ale hlídejte podávané množství. Protože i tady platí, že čeho je moc, toho je příliš. Obsah sacharidů v ovoci je opravdu vysoký, stejně tak i množství vitamínů i minerálů, které mohou způsobit zažívací potíže, alergickou reakci, ale i otravu.

Krásný den a užívejte si léta tak jako my v super-granule.cz