Kelpa – mořská řasa pro psy

Kelpa je mořská řasa vyskytující se v chladnějších oblastech moří a oceánů a používá se jako doplněk stravy psů a koček. Kelpa má mnoho pozitivních účinků na zdraví našich domácích mazlíčků, o kterých se dočtete v tomto článku.

Kelpa - mořská řasa pro psy a kočky

Co obsahuje Kelpa

Kelpa obsahuje mnoho živin, včetně vápníku, železa a vitamínů B12, C, D a E, minerálů, aminokyselin, omega 3 a omega 6 nenasycených mastných kyselin, vlákniny a dalších látek s blahodárným účinkem na zdraví ústní dutiny, kvalitu srsti a zdravou kůži. Mořské řasy jsou bohaté také na jód, který je klíčový pro správnou funkci štítné žlázy. Zajistěte svému psovi dostatek vitamínů ve stravě, aby mu nic nechybělo.

Na co se používá Kelpa

Péče o zdravé zuby

Mořská řasa kelpa se nejčastěji používá v péči o zdravé zuby psů a koček. Její užívání mění enzymatické složení slin, které tak zabraňují vzniku a usazení zubního plaku na zubech. Zabraňuje také vzniku zubního kamene a je tak skvělou formou prevence v péči o zuby vašich domácích mazlíčků. Pravidelné používání kelpy také potlačuje nepříjemný zápach z tlamy

Podpora imunitního systému

Díky vysokému obsahu vitamínů a více než 30 minerálů má kelpa vysoké antioxidační účinky a podporuje imunitní systém. Díky vysokého obsahu železa kelpa napomáhá správnému fungování krevního oběhu díky zlepšení schopnosti krve absorbovat kyslík.

Mořská řasa obsahuje vitamín C, který podporuje imunitní systém a pomáhá psům při boji s infekcemi. Kelpa také obsahuje kyselinu alginovou, která pomáhá snižovat hladinu cholesterolu v krvi a podporuje zdravé trávení. Proto je vhodná pro psy trpící obezitou a potížemi s trávením.

TIP: 10 tipů na nejlepší konzervy pro psy

Zdravá kůže a srst

Kelpa podporuje růst husté a zdravé srsti a celkově zlepšuje stav kůže. Snižuje také svědění a zabraňuje alergiím a alergickým projevům kůže. Je také skvělý přírodní doplněk pro odpuzování blech

Pomoc při onemocnění štítné žlázy

Nemoci štítné žlázy jsou relativně častým zdravotním problémem psů a koček. Štítná žláza se nachází po stranách průdušnice a produkuje důležité hormony, které se podílí na správném metabolismu, imunitě a fungování těla.

Pokud je štítná žláza poškozena a neprodukuje potřebné množství hormonů, mohou psi trpět zdravotními potížemi s metabolismem, obezitou, únavou a nechutenstvím.

Častou příčinou onemocnění štítné žlázy u psů je nedostatek jódu v jejich stravě. Mořská řasa kelpa je bohatá na jód, který je nezbytným minerálem pro správnou funkci štítné žlázy. Nedostatek jódu může vést k narušení funkce štítné žlázy a následným onemocněním.

Přidávání kelpy do potravy je skvělou prevencí, jak lze těmto zdravotním potížím předejít.

Mořská řasa pro psy

Použití a dávkování

Kelpa můžete koupit ve formě prášku, který se přimíchává do jídla nebo dentálních pamlsků. Často bývá také součástí práškových doplňků stravy, u kterých dávkujte podle návodu na obalu výrobku. Vhodná je i pro BARF stravování psů a koček. Doporučené dávkování se liší podle výrobce a velikosti zvířete. Vždy se ujistěte, že dodržujete pokyny na obalu a poraďte se se svým veterinářem, pokud máte jakékoliv obavy.

Doporučená dávka práškové kelpy je ¼ čajové lžičky na 10 kg hmotnosti denně.

  • Pro malé psy je vhodná dávka cca 0,6 g denně (¼ čajové lžičky).
  • Pro střední psy je vhodná dávka cca 1,2 g denně (½ čajové lžičky).
  • Pro velké psy je vhodná dávka cca 2,5 g denně (1 čajová lžička).

Doporučujeme: Perrito Dentální pamlsek s kelpou

Mořské řasy z čistých moří

Při nákupu si dejte pozor na to, odkud řasa pochází. Pokud řasa roste v místech, kde je vysoká koncentrace těžkých kovů a toxických látek v moři, může řasa absorbovat tyto škodlivé látky. 

Ideální původ řasy je tak z čistých oblastí, kde se obecně dbá na čistotu životního prostředí (např. Norsko, Nový Zéland, Kanada atd.). 

Doporučujeme: Vyzkoušejte nejlepší 100% přírodní mix  SUPER-IMUNITA 180 g  s kelpou, který je z těch nejkvalitnějších surovin. Je to ideální doplněk stravy pro posílení imunity a udržení zdravé kondice domácího mazlíčka.