3 tipy jak posílíte imunitu svému mazlíčkovi

Před pár dny jsem se potkala se sousedkou, a bavily jsme se o posílení imunity jejího Dagouška. Když mi řekla, že mu dává česnek a cibuli, docela mě brali mrákoty. Kdo mě znáte, víte, že si někdy neberu servítky. Chápu, že to myslela dobře, protože nám lidem se pro imunitu také dává česnek a cibule. Ale opravdu si musíme uvědomit, že PES NENÍ ČLOVĚK, ačkoli je to člen naší domácnosti.

Posílení imunity u našich mazlíčků zejména v období zimy je jedna z nejčastějších otázek, kterou dostáváme. Proto jsem se rozhodla, že napíšu článek jak to vidíme my a co vám doporučíme. Vypsali jsme 3 nejdůležitější faktory a tipy, jak s imunitou mazlíčka pracovat.

Aby správně fungovalo tělo, je činnost imunitního systému extrémně důležitá. Tělo se pak dokáže samo bránit proti vnějším i vnitřním škodlivým vlivům. Je to prostě taková ochranná vrstva před nežádoucími vlivy. Jsou bohužel i např. geneticky vrozené predispozice narušující správné fungování imunity, se kterými nemůžeme nic udělat, ale můžeme se tomu přizpůsobit.super-granule Banner

Proto říkáme, že prevence je to nejdůležitější (dlouhodobě nezapomeňte mazlíčka pravidelně očkovat a odčervovat).

Podle nás pro správné fungování imunity jsou důležité tyto 3 faktory:

  1. kvalitní strava – zdravý životní styl je důležitý nejen pro člověka, ale pro zvířata. Pokud chceme, aby měl mazlíček nastavenou imunitu, základem je kvalitní strava, pamlsky, případně doplňky stravy, ale i třeba kosmetika, kterou na mazlíčka používáme. Stravu je potřeba přizpůsobit každému mazlíčkovi individuálně. Pes, který je starší bude mít jiné granulky než pes, který pravidelně sportuje. Pokud strava neodpovídá potřebám mazlíčka, brzy dochází k různým onemocněním, např. zubů, ale i vnitřností, třeba ledvin nebo kožním problémům.
  2. dostatek pohybu – dostatek pohybu napomáhá ke správnému fungování těla, pro mazlíčka pohyb je něco, co mu je přirozené a z čeho má obrovskou radost a pocit štěstí. Pejsci, kteří jsou přes zimu venku, mají vyšší výdej energie, protože ji spalují na udržení tepla. Naopak pejsci žijící doma jsou náchylnější třeba z důvodu, že jsou vystavovány častému střídání teplot, které tělo vysilují, a proto jsou potom náchylnější k prochladnutí. Případně štěňátka nebo těhotné či kojící feny, které jsou oslabeny hormonálně.
  3. minimum stresu – vystavování mazlíčka stresu ho také oslabuje. V tomto náročném období mazlíčkovi naslouchejte a snažte se situacím, kde se necítí komfortně vyvarovat nebo minimalizovat.

super-granule Banner (1)

Pro zvýšení imunity je možné podávat i doplňky stravy.

Skvělým pomocníkem může být třeba konopný olej, který je hypoalergenní nebo také lněný či ostropestřcový olej. Někteří dáte přednost tabletkám na imunitu, a někteří ji posílíte pivovarskými kvasnicemi nebo kelpou. Pro starší pejsky je skvělá kombinace české firmy Canvit Senior. Tento doplněk není moc častý, ale naše Lolitka ho měla a musím říct, že byly výsledky opravdu viditelné.

Zdraví vašeho mazlíčka je ve vašich rukách. To, jak o něho pečujete se dříve nebo později projeví na jeho zdraví, kondici a ve finále i na vaší peněžence.

Svému mazlíčkovi dopřejte kvalitní jídlo, pamlsky, ale i kosmetiku. Pro zdraví našich mazlíčků dnes můžeme dělat opravdu maximum.

Ať jste zdraví celá vaše rodina. Šárka