Alavis 5 kloubní výživa 90 tablet

595 Kč
k odeslání do 48 hodin
Můžeme doručit do:
30.10.2020
Položka byla vyprodána…

Komplexní kloubní výživa pro psy i kočky.

Detailní informace

Detailní popis produktu

ALAVIS™ 5 vyživuje kloubní chrupavky, podporuje promazávací vlastnosti kloubní tekutiny, napomáhá při pohybových problémech u psů a koček. Obsahuje všechny důležité látky, které se v kloubech, pojivových tkáních a chrupavce běžně vyskytují a umožňuje tak komplexní péči o pohybový aparát.
 
Složení:

glukosamin sulfát 500 mg, chondroitin sulfát 200 mg, MSM (methylsulfonyl­methan) 200 mg, kyselina hyaluronová 18 mg, kolagen II. typu 60 mg, vitamín C 20 mg.

Pomocné látky:

mikrokrystalická celulóza, sterean hořečnatý, uhličitan vápenatý, kyselina stearová, oxid křemičitý.

 ALAVIS™ 5 doporučujeme podávat:

psům a kočkám s kloubními obtížemi (zejména starší zvířata či při poúrazových stavech), štěňatům velkých a obřích plemen během vývoje, sportovním a pracovním psům všech věkových kategorií jako jsou služební psi, dostihoví psi, saňoví psi, psi trénující agility, pulling, dog trekking, fly-ball, tanec se psem atd.


Z důvodu zachování kvality přípravku nejsou přidávána žádná barviva ani konzervační látky.

Glukosamin sulfát – VYŽIVUJE
Glukosamin hraje významnou roli v metabolismu chrupavky. Stimuluje buňky chrupavky (chondrocyty) k syntéze proteoglykanů (základních stavebních složek chrupavky) a je hlavním substrátem pro jejich vznik. Glukosamin je aktivně přijímán chrupavkou. Podávání glukosaminu zpomaluje rozvoj už vzniklých degenerativních změn chrupavky.

Chondroitin sulfát – VYŽIVUJE
Chondroitin sulfát Je důležitou součástí kloubní chrupavky. Váže velké množství vody, čímž hydratuje chrupavku, podporuje vznik proteoglykanů a redukuje kolagenolytickou aktivitu. Podávání chondroitinu vede ke zpomalení destruktivních změn chrupavky, mírní bolesti kloubů, zlepšuje pohyblivost a mírní i průběh zánětu kloubu.

MSM – PŮSOBÍ PROTIZÁNĚTLIVĚ
Látka MSM látka obsahující organicky vázanou síru, která působí na zpevnění vazů a šlach, potlačení zánětu a bolesti a na regeneraci a relaxaci svalů. Dále vykazuje silné antioxidační a jiné pozitivní účinky a je jedinečným zdrojem sirných sloučenin, které v organizmu pozitivně působí, a to zejména v poškozené kloubní chrupavce.

Kyselina hyaluronová – LUBRIKUJE
Kyselina hyaluronová se nachází především v pojivových tkáních, kde tvoří hlavní součást kloubní synoviální tekutiny. Čím vyšší je koncentrace kyseliny, tím lepší jsou viskoelastické vlastnosti chrupavky a dochází k jejich lepší výživě. Její podávání normalizuje vlastnosti kloubní synoviální tekutiny, působí proti degeneraci chrupavky a obnovuje její původní vlastnosti.

Kolagen II. typu – OBNOVUJE
Kolagen II. typu je hlavní bílkovinou kloubní elastické chrupavky, kde zabezpečuje její pevnost, pružnost a odolnost. Kolagen obsažený v přípravku ALAVIS™ 5 je hydrolyzovaný, což znamená, že je enzymaticky štěpen na menší částice, které se v zažívacím traktu lépe vstřebávají a jsou tudíž mnohem lépe využitelné pro stavbu a obnovu poškozené chrupavky. Nedostatek kolagenu v kloubu a chrupavce vede k poruchám hybnosti a postupným degenerativním změnám. Kolagen zabezpečuje pevnost a pružnost pojivových tkání.

Vitamin C
Vitamin C je potřebný pro metabolismus aminokyselin, zejména aminokyselin hydroxylysinu a hydroxyprolinu, které jsou velmi důležité pro syntézu kolagenu. Vitamin C dále hraje neopomenutelnou roli při vývoji kostí a chrupavek. Nedostatkem vitaminu C dochází k menší pevnosti kolagenních vláken nejen v chrupavce, ale i ve vazech a šlachách. Vitamin C dále podporuje vstřebávání železa a podporuje tvorbu bílých krvinek, které hrají významnou roli v imunitě a svým antioxidačním účinkem chrání buňky organismu.

Dávkovací tabulka:

hmotnost psa, kočky: Iniciační dávka (prvních 14 dní užívání) denně Udržovací dávka (pokračovací) denně:
1 – 5 kg       1/2 – 1 tablety 1/4 – 1/2 tablety
5 – 10 kg        1 – 2 tablety 1/2 – 1 tableta
10 – 15 kg      2 – 3 tablety 1 – 1,5 tablety
15 – 25 kg      3 – 4 tablety 1,5 – 2 tablety
25 – 45 kg      4 – 5 tablet 2 – 2,5 tablety
45 a více kg    5 – 6 tablet 2,5 – 3 tablety

Způsob použití:

Tablety se podávají denně dle doporučeného dávkování přímo do tlamy nebo s kouskem potravy, event. rozdrcené do krmiva. Přípravek zvířata obvykle přijímají bez problémů.

Délka užívání:

Přípravek podávejte optimálně tři měsíce, potom udělejte 1 – 3 měsíce pauzu a přípravek opět nasaďte.

Upozornění:

Přípravek je možné podávat s krmivy obsahujícími chondroprotektivní látky. Pozitivní účinek se tak zvýší.

Doplňkové parametry

Kategorie: Doplňky stravy
Mazlíček: Pes, Kočka
Kategorie: Kloubní výživa, Doplňky stravy
Značka: Alavis
Typ: Tablety
Položka byla vyprodána…

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:
5
1x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:
5
JJ Avatar autora | 7.7.2019
super, rychle a levně! :-) Doporučuji!